Technologia chemiczna – prace magisterskie 2023/2024

HomeTechnologia chemiczna – prace magisterskie 2023/2024

Trela Julia, Opracowanie chromatograficznej metody oczyszczania biosurfaktantów (dr hab. inż. Katarzyna Pawlak)

Frelik Gabriela, Opracowanie metody przygotowania próbek do oznaczania hormonów tarczycy(dr hab. inż. Katarzyna Pawlak, mgr inż. Zuzanna Sobol)

Wadych Emilia, Symulowanie transportu kompleksu GHK-Cu z udziałem liposomów z prostych układów kosmetycznych do skóry – monitorowanie zmian za pomocą techniki z detekcją ICP-MS/MS (dr hab. inż. Magdalena Matczuk, dr inż. Joanna Zajda)

Szymańska Zuzanna, Optymalizacja metodyki badania zróżnicowania pobierania metaloleków przeciwnowotworowych w obrębie populacji komórek ludzkich hodowanych w monowarstwie za pomocą techniki single cell-ICP-MS/MS (dr hab. inż. Magdalena Matczuk, dr inż. Joanna Zajda)

Wakuła Zuzanna, Badanie stabilności i zmian układów liposom‒lek przeciwnowotworowy na bazie platyny w surowicy krwi ludzkiej za pomocą techniki łączonej z detekcją spektrometrii mas (dr inż. Joanna Zajda, dr hab. inż. Magdalena Matczuk)

Stefanowicz Aleksandra, Wpływ modyfikacji chemicznych i enzymatycznych ekstraktów z ziaren łubinu na wartości wybranych parametrów chemicznych ( dr inż. Elżbieta Święcicka-Füchsel)

Julia Błażejczyk, Opracowanie metod identyfikacji związków barwiących za pomocą HPLC-UV-Vis-ESI MS/MS do zastosowania w badaniach dzieł sztuki (dr hab. inż. Katarzyna Lech, mgr inż. Izabela Nasiłowska)

Piotr Jaworuck, Badanie składu chemicznego wtórnego aerozolu organicznego pochodzenia naturalnego za pomocą techniki chromatografii cieczowej sprzężonej z wysokorozdzielczą spektrometrią mas (dr hab. inż. Katarzyna Lech, dr inż. Agata Błaziak)

Błażej Kalinowski, Opracowanie metody charakteryzowania nanocząstek żelaza i tlenku manganu pobranych przez wybrane rośliny z wykorzystaniem techniki SP-ICP-MS/MS (dr hab. inż. Lena Ruzik, prof. uczelni)

Beata Szczęśniak, Analiza specjacyjna cynku i chromu zakumulowanych w wybranych gatunkach mikroalg (dr hab. inż. Lena Ruzik, prof. uczelni)